Wystąpienia publiczne - gdy zjada nas trema…

News

Trema

Drżą nam ręce a serce bije tak jakby miało rozsadzić klatkę piersiową. Jeśli tak się dzieje to znak, że trema jest dla nas poważnym problemem w trakcie wystąpień publicznych. Gdy nagle orientujemy się, że nie jesteśmy w stanie wydusić z siebie słowa to mamy poważny problem. Najczęściej ostatnimi siłami jednak wypowiadamy kilka słów, ale z myślą byle tylko do końca. Wiele dzieje się wtedy nerwowo nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym wszystkim co mamy do powiedzenia. Jeśli kiedyś mieliśmy podobną sytuację to pewnie wiedzie, że chodzi o tremę. To naturalna reakcja naszego organizmu, która może się pojawić przed albo w czasie wystąpienia publicznego., gdy prezentujemy jakieś wiadomości jak i też samego siebie.

Pokonaj tremę

Trema objawia się nieprzyjemnie, ale ma również swoje plusy. To właśnie dzięki niej będziemy się mobilizować do najlepszego działania a nasza uwaga będzie się koncentrować na osiąganiu celu. Niestety często poziom lęku będzie wyższy niż zakres potrzebny do lepszego działania i staje się przeszkodą trudną do pokonania. Mamy jednak takie szkolenia, na których uczymy się jak organizować wystąpienia publiczne. Wiele osób występując publiczne zakłada, że to co mają do powiedzenia jest największa wartością i treść będzie najważniejsza. Okazuje się jednak, że sposób przekazywania tego co mamy do powiedzenia jest również bardzo ważny i ma wpływ na to jak prezentacja będzie odbierana.

Szkolenia rozwoju

Szkolenia motywacyjne

Sztuka wystąpień będzie z nami w czasie wielu różnorakich życiowych sytuacji. O jej użyteczności przekonały się te osoby, które prezentowały wyniki projektu, pokazywali klientom ofertę czy tez rozmawiali o pracy z przyszłym pracodawcom. Zawsze takim największym testem będą jednak wszelkie konferencje. Jak więc zrobić, byśmy byli w stanie się do wystąpienia przygotować i będziemy w stanie sobie z nim poradzić. Jak ważny będzie głos, wygląd czy mowa ciała, jak powinno się budować prezentację.

O tym dowiecie się na szkoleniach z zakresu wystąpień publicznych. Celem takiego szkolenia będzie praktyczne ćwiczenie umiejętności prowadzenia wystąpień publicznych a także prezentacji. W czasie takich szkoleń porusza się treści związane z budowaniem wizerunku, komunikacja z audytorium i technikami prowadzenia prezentacji, jej konstruowaniem i kontaktem z odbiorcami. Uczestniczy uczą się praktycznego przygotowywania prezentacji oraz będą się zajmować również pracą z kamerą.